background

BIP
logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7

CAŁODZIENNA OPIEKA

Dom Pomocy Społecznej w Liskowie zapewnia swoim Mieszkańcom całodobową opiekę.

Usługi opiekuńcze i pielęgniarskie świadczą opiekunowie i pielęgniarki. Opiekunowie służą mieszkańcom pomocą we wszystkich aspektach codziennego funkcjonowania: pomagają w utrzymaniu porządku i czystości w pokojach, dbają o odzież oraz higienę osobistą podopiecznych, pomagają w poruszaniu się, wykonywaniu drobnych zakupów, pisaniu listów, czynnościach samoobsługowych itp.

Dbaniem o czystość bielizny osobistej i i ubrań zajmuje się funkcjonująca na terenie Naszego Domu pralnia. Pozostałe usługi pralnicze zlecane są zewnetrznej firmie świadczącej usługi w tym zakresie.

Do zadań pielęgniarek należy ocena ogólnego stanu zdrowia mieszkańców, mierzenie ciśnienia, poziomu cukru, podawanie leków, wykonywanie niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, kontakty z lekarzami pierwszego kontaktu, pomoc w nagłych wypadkach itp.

Nasz Dom zapewnia mieszkańcom trzy podstawowe posiłki oraz posiłki dodatkowe. Jadłospis przygotowywany jest przez specjalistę dietetyka (w porozumieniu z samorządem mieszkańców) dzięki czemu posiłki są urozmaicone i pełnowartościowe oraz uwzględniają specjalne diety zgodnie z zaleceniami lekarza.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok